Saco-S-rådets styrelse vid Göteborgs Universitet

Styrelsen väljs på Saco-S årsmöte som hålls i maj varje år och består idag av tretton personer. Flera i styrelsen arbetar aktivt som fackliga förtroendemän.

Publicerad: Onsdag 1 apr 2015

Senast uppdaterad: Torsdag 22 jun 2017

Saco-S-rådet arbetar utifrån lokalt framtagna stadgar. Stadgarna hittar du via länken här.

Saco-S styrelse 2016-2017

Catrine Folcker

Catrine Folcker – Ordförande
031-786 27 68 eller 0766-18 27 68
catrine.folcker@gu.se 

Martin Selander

Martin Selander -  Vice ordförande
031-785 19 87 eller 0766-18 19 87
martin.selander@gu.se

Mikael Johansson

Mikael Johansson - Sekreterare
031-786 27 49 eller 0766-18 27 49
mikael.johansson@gu.se

Klas Eriksson

Klas Eriksson - Ledamot
031-786 19 89 eller 0766-18 19 89
klas.eriksson@gu.se

Mast Eriksson

Mats Persson- Ledamot
031-786 12 88
mats.persson@law.gu.se

pressentationsbild Johan Mölne

Johan Mölne – Ledamot
johan.molne@gu.se


Maja Pelling red pres

Maja Pelling- Ledamot
031-786 64 85
maja.pelling@gu.se

Mikael Brisslert styrelsen

Mikael Brisslert - Ledamot
031-786 43 93
mikael.brisslert@gu.se

Catrine Forssén styrelsen
Catrine Forssén - Ledamot
031-786 27 69
catrine.forssen@gu.se

Linn Persson - Suppleant

Eva-Lena Axelsson - Suppleant

Cecilia Ishe - Suppleant

Rut Blomqvist - Suppleant