Saco-S-rådets styrelse vid Göteborgs Universitet

Styrelsen, stadgar och årsmöte 2015

Publicerad: Onsdag 1 apr 2015

Senast uppdaterad: Torsdag 26 maj 2016

Styrelsen väljs på Saco-s-rådets årsmöte som hålls i maj varje år och består idag av tretton personer. Flera i styrelsen arbetar aktivt som fackliga förtroendeman. Saco-S-rådet arbetar utifrån lokalt framtagna stadgar. Här kan du läsa dessa. 

 

 

Saco-S styrelse 2016-2017

Catrine Folcker

Catrine Folcker – Ordförande
031-786 2768 eller 0766-18 2768
catrine.folcker@gu.se 


Martin Selander

Martin Selander -  Vice ordförande
031-7851987 eller 0766-18 1987
martin.selander@gu.se

Mikael Johansson

Mikael Johansson - Sekreterare
031-786 2749 eller 0766-18 2749
mikael.johansson@gu.se


Klas Eriksson
Klas Eriksson - Ledamot
031-786 1989 eller 0766-18 1989
klas.eriksson@gu.se


Mast Eriksson
Mats Persson- Ledamot
031-786 1288
mats.persson@law.gu.se

 
pressentationsbild Johan Mölne
Johan Mölne – Ledamot
johan.molne@gu.se

Maja Pelling red pres
Maja Pelling- Ledamot
031-786 6485
maja.pelling@gu.se

Mikael Brisslert styrelsen
Mikael Brisslert - Ledamot
031-786 4393
mikael.brisslert@gu.se

Catrine Forssén styrelsen
Catrine Forssén - Ledamot
031-786 2769

catrine.forssen@gu.se

 

 


Linn Persson - Suppleant

 

Eva-Lena Axelsson - Suppleant

 

Cecilia Ishe - Suppleant

 

Rut Blomqvist - Suppleant