Kontaktpersoner

Kontaktpersoner för AF representerar dig i MBLer och svarar gärna på frågor. De utses kontinuerligt av AFs styrelse.

 

R&D

Charlotte Jalkebo
Kontaktperson charlotte.jalkebo@scania.com +46736685750
Åsa Ångman
Kontaktperson asa.angman@scania.com +46700860637
Daniel Marouf
Valberedning och kontaktperson daniel.marouf@scania.com +46700856100
Jonas Hävner
Styrelseledamot och kontaktperson jonas.havner@scania.com +46701653700
Daniel Bergquist
Kontaktperson daniel.bergquist@scania.com +46705585683
Sofia Wahling
Kontaktperson sofia.wahling@scania.com +46700815581
Anna Krishtal
Revisor och kontaktperson anna.krishtal@scania.com +46739016267
Andreas Rietz
Kontaktperson andreas.rietz@scania.com +46700831868
Helena Wingbrant
Kontaktperson helena.wingbrant@scania.com +46701653736
Mehran Arefi-Sigaroodi
Kontaktperson mehran.arefi@scania.com +46707950289
Magnus Ramstedt
Styrelseledamot och kontaktperson magnus.ramstedt@scania.com +46700860552
Mohammad KHODABAKHSHIAN
Kontaktperson mohammad.khodabakhshian@scania.com +46701606801
Therese Hellichius
Kontaktperson therese.hellichius@scania.com +46855372909
EHSAN FATOUREHCHI
Kontaktperson ehsan.fatourehchi@scania.com +46700812473
Maria Leufven
Kontaktperson och valberedning Maria.Leufven@scania.com +46700856262

 

Sales and Marketing & Commercial Operations

Petra Areskoug
Valberedning och kontaktperson petra.areskoug@outlook.com +46700827765
Lovisa Appelberg
Styrelseledamot och kontaktperson lovisa.appelberg@scania.com +46739501796
Julia Attefjord
Kontaktperson julia.attefjord@scania.com +46701615375
HAMED Yahyaei
Styrelseledamot och kontaktperson hamed.yahyaei@scania.com +46 707 400 818
Sandra arman
Kontaktperson sandra.arman@scania.com +46855372784
Lara johansson
Styrelseledamot och kontaktperson lara.johansson@scania.com +46736880938

 

IT

Rickard Ångman
Styrelseledamot rickard.angman@scania.com +46703283909
Ola Persson
Kontaktperson ola.persson@scania.com +46700827325
Ulrika Widén
Kontaktperson ulrika.widen@scania.com +46707812882

 

P&L

Christina Widén
Vice Ordförande och kontaktperson christina.widen@scania.com +46707209210
Magnus Ramstedt
Styrelseledamot och kontaktperson magnus.ramstedt@scania.com +46700860552
Jonas Hävner
Styrelseledamot och kontaktperson jonas.havner@scania.com +46701653700
Carin Magnusson
Skyddsombud HR och kontaktperson carin.magnusson@scania.com +46700811267
Lovisa Appelberg
Styrelseledamot och kontaktperson lovisa.appelberg@scania.com +46739501796
Torbjörn Hultberg
Kontaktperson torbjorn.hultberg@scania.com +46855353564

 

Ferruform

Anders Eriksson
Ordförande AF Luleå och kontaktperson anders_k.eriksson@scania.com +46702202637
Mikael Juntti
Vice ordförande AF Luleå och kontaktperson mikael.juntti@scania.com +46739615854

 

Oskarshamn

Scania Industrial Maintenace

Emma Collin
Styrelseledamot och kontaktperson emma.collin@scania.com +46700883749

 

Inköp

Emma Collin
Styrelseledamot och kontaktperson emma.collin@scania.com +46700883749
Torbjörn Hultberg
Kontaktperson torbjorn.hultberg@scania.com +46855353564

 

Scaniabilar Sverige

Göran Lingström
Kontaktperson goran.lingstrom@scania.com +46703386412

 

Finance & Business Control

Christina Widén
Vice Ordförande och kontaktperson christina.widen@scania.com +46707209210
Karolina Kulinska
Kontaktperson karolina.kulinska@scania.com +46 700 811 147

 

Central Human Resources

Carin Magnusson
Skyddsombud HR och kontaktperson carin.magnusson@scania.com +46700811267
Emma Collin
Styrelseledamot och kontaktperson emma.collin@scania.com +46700883749

 

Communications, Brand and Marketing

Lovisa Appelberg
Styrelseledamot och kontaktperson lovisa.appelberg@scania.com +46739501796
Christina Widén
Vice Ordförande och kontaktperson christina.widen@scania.com +46707209210

 

MTG-Mälardalens Tekniska Gymnasium

Traton

Christina Widén
Vice Ordförande och kontaktperson christina.widen@scania.com +46707209210