Saco-S-rådets styrelse

Saco-S-rådets styrelse vid Göteborgs universitet består av tolv personer. Flera av dem arbetar aktivt som fackliga förtroendemän.

Publicerad: Onsdag 1 apr 2015

Senast uppdaterad: Torsdag 15 aug 2019

Styrelsen väljs på Saco-S årsmöte som hålls i maj varje år. Saco-S rådet arbetar utifrån lokalt framtagna stadgar som du hittar via länken här.

Saco-S styrelse 2019-2020

Mikael Brisslert - Ordförande
mikael.brisslert@gu.se

Maja Pelling - Vice ordförande
maja.pelling@gu.se

Catrine Forssén - Sekreterare
catrine.forssen@gu.se

Klas Eriksson - ledamot
klas.eriksson@gu.se

Mats Persson - ledamot
mats.persson@law.gu.se

Martin Selander - ledamot
martin.selander@gu.se

Ivar Armini - ledamot
ivar.armini@gu.se

Merja Nurkkala Karlsson - ledamot
merja.nurkkala@gu.se

Maria Nordqvist - ledamot
maria.nordqvist@gu.se

Auður Magnúsdóttir - suppleant
audur.magnusdottir@gu.se

Mikael Johansson - suppleant
mikael.johansson@sprak.gu.se

Anna Holgén - suppleant
anna.holgen@gu.se