Hoppa till huvudinnehåll

Centrala Sacorådets styrelse

Ledamöter i Centrala Sacorådets styrelse 2022

Ordförande Yvonne Dellmark
Sveriges läkarförbund yvonne.dellmark@regionstockholm.se
  tfn: 073 668 17 40
   
Vice ordförande Liisa Holtay
Sveriges Psykologförbund liisa.holtay@regionstockholm.se
   
Sekreterare vakant
   
Ledamot Linnea Pettersson
Akavia linnea.pettersson@regionstockholm.se
   
Ledamot Thomas Airio
Fysioterapeuterna thomas.airio@regionstockholm.se
   
Ledamot Lena Lindberger
SRAT lena.lindberger@regionstockholm.se
   
Ledamot Clara Strömberg
Sveriges Läkarförbund klara.stromberg@regionstockholm.se
   
Ledamot Bengt Sparrelid
Sveriges Läkarförbund bengt.sparrelid@capiostgoran.se
   
Ledamot Gunnar Berglund
Sveriges Läkarförbund gunnar.berglund@regionstockholm.se
   
Ledamot Gunilla Wurtzel
Akademikerförbundet SSR  gunilla.wurtzel@regionstockholm.se
   
Adjungerade  
   
Adjungerad ledamot Janne Virtanen (Akavia)
Sacorådet SLSO janne.virtanen@regionstockholm.se
   
Adjungerad ledamot Anna Nordström (Akavia)
Sacorådet Kulturförvaltningen anna.nordstrom@regionstockholm.se
   
Adjungerad ledamot Jonas Ivarsson (Akavia)
Sacorådet RLK jonas.ivarsson@regionstockholm.se
   
Adjungerad ledamot Erica Falkner
Naturvetarna erica.falkner@regionstockholm.se
   
Adjungerad ledamot Ingrid Berggren
Sveriges Arbetsterapeuter ingrid.berggren@regionstockholm.se
   
Adjungerad ledamot Mona Ternelius (Sveriges Ingenjörer)
Sacorådet Serviceförvaltningen mona.ternelius@regionstockholm.se
   
Adjungerad ledamot Amir Sokolovic (Sveriges Ingenjörer)
Sacorådet Trafikförvaltningen amir.sokolovic@regionstockholm.se
   
Adjungerad ledamot vakant
DIK  
   
Adjungerad ledamot vakant
Sveriges Farmaceuter  
   
Adjungerad ledamot Thérèse Juvall (Akademikerförbundet SSR)
Sacorådet HSF therese.juvall@regionstockholm.se
   
Adjungerad ledamot Peter Skaldeman
Sveriges Psykologförbund peter.skaldeman@regionstockholm.se



Publicerad: 2021-11-16

Senast uppdaterad: 2021-11-23

Dela artikeln