Hoppa till huvudinnehåll

Saco-S SLU styrelse


Maja Reizenstein   -   ordförande
Miljöanalytiker

Institutionen för akvatiska resurser
Drottningholm

Tel: 010-478 4240
e-post: saco.ordf@slu.se 

Peder Axensten   -  1:e vice ordförande & inrikting arbetsmiljö
Systemutvecklare

Institutionen för skoglig resurshushållning
Umeå

Tel: 090-786 8500
e-post: saco.peder@slu.se 



Andrus Kangro
   -   2:e vice ordförande & webbmaster
Forskningsledare

Institutionen för biosystem och teknologi 
Alnarp

Tel: 040-41 5479
e-post: saco.andrus@slu.se 


Annelie Carlsson
   -   sekreterare
Projektledare

Institutionen för husdjurens miljö och hälsa [HMH]
Skara

Tel: 0511-6 7137
e-post: saco.annelie@slu.se 

Annie Drottberger   -   doktorandrepresentant
Universitetsadjunkt & Doktorand

Institutionen för biosystem och teknologi
Alnarp

Tel: 040-41 5493
e-post: saco.annie@slu.se 

Örjan Berglund   -   ledamot
Forskare

Institutionen för mark och miljö
Ultuna

Tel: 018-67 3495
e-post: saco.orjan@slu.se 

Andreas Gulde   -   ledamot
Kemist

Institutionen för vatten och miljö
Ultuna

Tel: 018-67 3173
e-post: saco.andreas@slu.se 

Malin Hagberg Gustavsson   -   ledamot
Koordinator

Institutionen för biomedicin och veterinär folkhälsovetenskap
Ultuna

Tel: 018-67 1438
e-post: saco.malin@slu.se 
Huvud-EJ.jpg


Elin Jansson   -   
ledamot
Utbildningshandläggare

Fakultetskansliet för VH-fakulteten
Ultuna

Tel: 018-67 7252
e-post: saco.elin@slu.se 
huvud-jl.jpg
Johan Lövgren   -   ledamot
Forskare FLK

Institutionen för akvatiska resurser
Lysekil

Tel: 010-478 4030
e-post: saco.johan@slu.se 
huvud-LN.jpg
Lars Nordling   -   ledamot
Klinikveterinär

Universitetsdjursjukhuset [UDS]
Ultuna

Tel: 018-67 1365
e-post: saco.lars@slu.se 

 

Publicerad: 2023-04-24

Senast uppdaterad: 2024-01-13

Dela artikeln