Kontakt

Publicerad: Lördag 17 apr 2021

Senast uppdaterad: Tisdag 27 apr 2021

Officiell adress till Saco-S SLU:  saco@slu.se

Använd gärna vårt enkla kontaktformulär!

Saco-S SLU personliga kontakter:

Ultuna-området & kansliet
Katja Puustinen  
Klinikveterinär
Universitetsdjursjukhuset [UDS]
Uppsala
Tel: 018-671085
e-post: SACO.katja@slu.se
Maja Reizenstein
Forskningsassistent
Institutionen för akvatiska resurser
Drottningholm
Tel: 010-4784240
e-post: SACO.maja@slu.se

 

Alnarp & södra regionen
Andrus Kangro  
Forskningsledare
Institutionen för biosystem och teknologi [BT]
Alnarp
Tel: 040-41 5479, 070-378 35 31
e-post: SACO.andrus@slu.se

 

Skara & västsvenska regionen
Annelie Carlsson 
Projektledare
Institutionen för husdjurens miljö och hälsa [HMH]
Skara
Tel: 0511-67 137
e-post: SACO.annelie@slu.se

 

Umeå & norra regionen

Peder Axensten
  
Forskningsingenjör
Institutionen för skoglig resurshushållning
Umeå
Tel: 090-786 8500
e-post: SACO.peder@slu.se

Det går också bra att kontakta någon av de andra medlemmarna i SACO-föreningens styrelse.