Kontakt

Publicerad: Lördag 17 apr 2021

Senast uppdaterad: Onsdag 4 maj 2022

Officiell adress till Saco-S SLU:  saco@slu.se

Använd gärna vårt enkla kontaktformulär!

Saco-S SLU personliga kontakter:

Ultuna-området & kansliet
Andreas Gulde   -  NJ-fakulteten
Kemist
Institutionen för vatten och miljö
Ultuna

Tel: 018-67 3173
e-post: saco.andreas@slu.se 
Malin Hagberg Gustavsson  -  VH-fak. + UDS
Koordinator
Institutionen för biomedicin och veterinär folkhälsovetenskap
Ultuna

Tel: 018-67 1438
e-post: saco.malin@slu.se 

 

Alnarp & södra regionen


Andrus Kangro
Forskningsledare
Institutionen för biosystem och teknologi
Alnarp

Tel: 040-41 5479, 070-378 35 31
e-post: saco.andrus@slu.se 

 

Skara & västsvenska regionen
Annelie Carlsson
Projektledare
Institutionen för husdjurens miljö och hälsa [HMH]
Skara

Tel: 0511-6 7137
e-post: saco.annelie@slu.se 

 

Umeå & norra regionen
Peder Axensten
Systemutvecklare
Institutionen för skoglig resurshushållning
Umeå

Tel: 090-786 8500
e-post: saco.peder@slu.se 


Det går också bra att kontakta någon av de andra medlemmarna i SACO vid SLU styrelse.