Hoppa till huvudinnehåll
Studier

Saco studentråds styrelse

Styrelsen är ett exekutivt och strategiskt organ som ansvarar för att verkställa den politik och verksamhet som kongressen beslutat om. Saco studentråds styrelse består av en ordförande, en vice ordförande samt 5-7 ledamöter. Studentrådets ordförande och vice ordförande är arvoderade på heltid.

Kontaktperson

Titus Fridell Ordförande i Saco studentråds styrelse titus.fridell@saco.se 076-130 93 48
Colin Andersson Vice ordförande i Saco studentråds styrelse colin.andersson@saco.se 076-117 26 80
Linn Brolin Ledamot i Saco studentråds styrelse linn.brolin@saco.se
Jim Helenius Ledamot i Saco studentråds styrelse jim.helenius@saco.se
Linnea Jakobsson Ledamot i Saco studentråds styrelse linnea.jakobsson@saco.se
Anna-Sara Johansson Ledamot i Saco studentråds styrelse anna-sara.johansson@saco.se
Matilda Mattsson Ledamot i Saco studentråds styrelse matilda.mattsson@saco.se
Nima Nikaein Ledamot i Saco studentråds styrelse nima.nikaein@saco.se
Paulina Rajkowska Ledamot i Saco studentråds styrelse paulina.rajkowska@saco.se
Publicerad: 2015-06-22

Senast uppdaterad: 2021-07-02

Dela artikeln